Naše krmiva chutnají !

Diamantová pila s příslušenstvím na minerály

 
Novinka Tip Top produkt Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Tato pila je speciálně určena pro použití kotoučů na drahé kameny ( acháty, jaspisy, ... ) o průměru 200 mm a o síle 0,7 mm. Jiné kotouče např. z hobby potřeb jsou pro řezání minerálů prakticky nepoužitelné a mají nízký průřez.

Pila je nová, nepoužitá.

Nastavitelné horní chlazení je napojitelné díky rychlospojce k jakékoliv přívodní hadici ( vodovod, sud, apd..)

Horní chlazení zaručuje dokonalé chlazení kotouče a kamene = nižší opotřebení kotouče a maximální snížení rizika vzniku prasklin v kameni vlivem jeho přehřátí při řezání. 

Používají se kotouče pro řezání drahých kamenů síly 0,3, 0,5 a ideálně 0,7 mm. Tyto kotouče do jiných obdobných pil,  nedostanete. Tato pila je jediná svého druhu v ČR.

Stůl pily je možné naklonit do úhle až 45 stupňů, úhlově nastavitelné je rovněž vodítko.

Součástí je nastavitelný boční doraz pro přesné řezání např. plátků.

K pile je přidán jeden diamantový kotouč na minerály 200 x 0,7 mm, brusný kámen a set chlazení.

 

 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 4 500 Kč
Ušetříte 510 Kč (–11 %)
Cena 3 297,52 Kč bez DPH
3 990 Kč    
Kategorie Bazar - stroje
 

Dostatečný výkon 1800 W zaručuje dokonale plynulý chod a kvalitní řez.

U horního chlazení si můžete nastavit jak průtok kohoutkem přímo u pily tak u každého ramene místo a směr toku vody.  Můžete si tak jedno rameno nastavit na chlazení kotouče a druhé přímo do řezu což je nejoptimálnější metoda řezání. Lépe se tak řeže a šetří kotouč.

Pila disponuje zároveň spodním chlazením.

NOVINKA: Achátové pecky k řezu na váhu https://www.zoofit.cz/mineraly/achat-pecka-1-kg/

Horní chlazení je výhoda, která prodlužuje životnost kotouče a usnadňuje řezání. Při využívání horního chlazení je možné odpojit spodní chlazení - otevřít odtok spodní nádobky, což způsobí menší rozptyl chladící vody do okolí kotouče a zlepší tak pracovní prostředí. 

Tyto pily používají již několik sběratelé a zpracovatelé drahých kamenů. Je chválena pro velký výkon, snadnou a přesnou práci, snadná údržba ( prakticky nulová ), snadno přenosná a dobrá cena.

Pro řezání drahých kamenů ( vzhledem k jejich tvrdosti ) doporučujeme nepoužívat silnější kotouče než 0,3, 0,5 a 0,7 mm.

Hřídel je určena k použití diamantových kotoučů na minerály.

Kotouče https://www.zoofit.cz/mineraly/diamantovy-kotouc-na-achaty-a-drahe-a-kameny-200-mm-x-0-7-mm/

Pila je speciálně připravena pro kotouče na řezání drahých kamenů a je k sehnání pouze u nás. Toto zboží je bazarová položka, rozbalené zboží - nyní ji dáváme kvůli bezpečnější přepravě do větších a odolnějších beden. Pila je nová, připravena pro kotouče 200 mm na řezání minerálů, odzkoušená se zárukou. Tyto pily byly původně připraveny - vyrobeny pro naši komerční produkci minerálů ( řezání, leštění, prodej ) Díky koroně se ale nedostaneme ke zdroji minerálů a pily nám zůstaly. Následně je nabídli sběratelům. Tak jsme zaregistrovaly zájem sběratelů minerálů a nyní je nabízíme i Vám :)

 

Máte brusku ? https://www.zoofit.cz/rezani--brouseni-a-lesteni-mineralu/

 

Kotouče se po určité době ztupí a je nutné je nabrousit. To snadno provedete zaříznutím do kusu pískovce.

Upozorňujeme, že do jiných podobných pil nejdou dát kotouče na minerály a jsou pro tento účel nepoužitelné.

Dále upozorňujeme, že pokud máte jiný diamantový kotouč např. na dlažbu, který je silnější ( to jsou všechny a to výrazně :) a uvažujete, že ušetříte a budete řezat právě tímto kotoučem, který má navíc nižší průřez, vězte, že neušetříte, protože tímto kotoučem řezat je jedno velké dlouhé trápení a k tomu na 90% zničíte řezaný kámen v kterém vzniknou praskliny.

Pila je bazarová položka. Je nová nepoužitá. Původně byly vyrobeny pro naši potřebu řezání minerálů.Situace se vzhledem k dnešní době změnila. Pily tak i pro svou oblibu můžeme nyní nabídnout i Vám.

 

Hmotnost 12 kg