Naše krmiva chutnají !

Diamantová pila na řezání achátů a drahých kamenů s horním a spodním chlazením + kotouč na minerály

 
Tip Top produkt Efekt lupa
  • 1 z 5
 

Tato pila je speciálně určena pro použití kotoučů na drahé kameny ( acháty, jaspisy, ... ) a minerály o průměru 200 mm. Jiné kotouče např. z hobby potřeb jsou pro řezání minerálů prakticky nepoužitelné a mají nízký průřez.

Pila je nová nepoužitá !

Horní chlazení se soupravou pro připojení k hadici ( vodovod, sud, .. )

Přidané horní chlazení zaručuje dokonalé chlazení kotouče a kamene = nižší opotřebení kotouče a maximální snížení rizika vzniku prasklin v kameni vlivem jeho přehřátí při řezání. 

Používají se kotouče pro řezání drahých kamenů síly 0,3, 0,5 a ideálně 0,7 mm. Tyto kotouče do jiných obdobných pil, u kterých není výslovně napsáno, že jsou na minerály nedostanete. Tato pila je jedinná svého druhu v ČR.

Příkon 220 V, 800 W, přívodní kabel dlouhý 2 m

Stůl pily je možné naklonit do úhle až 45 stupňů, úhlově nastavitelné je rovněž vodítko.

Součástí je nastavitelný boční doraz pro přesné řezání např plátků.

Vodní chlazení je řešeno spodní integrovanou nádobkou na vodu s výpustnou zátkou pro snadné čištění + horním chlazením.

K pile je přidán jeden diamantový kotouč na minerály 200 x 0,7 mm

 

 

Dostupnost Dostupnost 1 - 3 dny
Běžná cena 4 900 Kč
Ušetříte 910 Kč (–19 %)
Cena 3 297,52 Kč bez DPH
3 990 Kč    
Kategorie Bazar - stroje
 

NOVINKA: Achátové pecky k řezu na váhu https://www.zoofit.cz/mineraly/achat-pecka-1-kg/

Horní chlazení je výhoda, která prodlužuje životnost kotouče a usnadňuje řezání. Při využívání horního chlazení je možné odpojit spodní chlazení - otevřít odtok spodní nádobky, což způsobí menší rozptyl chladící vody do okolí kotouče a zlepší tak pracovní prostředí. 

Tyto pily používají již několik sběratelé a zpracovatelé drahých kamenů. Je chválena pro velký výkon, snadnou a přesnou práci, snadná údržba ( prakticky nulová ), snadno přenosná a dobrá cena.

Pro řezání drahých kamenů ( vzhledem k jejich tvrdosti ) doporučujeme nepoužívat silnější kotouče než 0,3, 0,5 a 0,7 mm.

Hřídel je určena k použití diamantových kotoučů .

Kotouče https://www.zoofit.cz/mineraly/diamantovy-kotouc-na-achaty-a-drahe-a-kameny-200-mm-x-0-7-mm/

Pila je speciálně připravena pro kotouče na řezání drahých kamenů a je k sehnání pouze u nás. Toto zboží je bazarová položka, rozbalené zboží - nyní ji dáváme kvůli bezpečnější přepravě do větších a odolnějších beden. Pila je nová, připravena pro kotouče 200 mm na řezání minerálů, odzkoušená se zárukou. Tyto pily byly původně připraveny - vyrobeny pro naši komerční produkci minerálů ( řezání, leštění, prodej ) Díky koroně se ale nedostaneme ke zdroji minerálů a pily nám zůstaly a nabídli k prodeji. Tak jsme zaregistrovaly zájem sběratelů minerálů a nyní je nabízíme i Vám :)

 

Máte brusku ? https://www.zoofit.cz/rezani--brouseni-a-lesteni-mineralu/

 Kotouče se po určité době ztupí a je nutné je nabrousit. To snadno provedete zaříznutím do kusu pískovce.

 Upozorňujeme, že do jiných podobných pil nejdou dát kotouče na minerály a jsou pro tento účel nepoužitelné.

Dále upozorňujeme, že pokud máte jiný diamantový kotouč např. na dlažbu, který je silnější ( to jsou všechny a to výrazně :) a uvažujete, že ušetříte a budete řezat právě tímto kotoučem, který má navíc nižší průřez, vězte, že neušetříte, protože tímto kotoučem řezat je jedno velké dlouhé trápení a k tomu na 90% zničíte řezaný kámen v kterém vzniknou praskliny.

Pila je bazarová položka. Je nová nepoužitá. Původně byly vyrobeny pro naši potřebu řezání minerálů.Situace se vzhledem k dnešní době změnila. Pily tak i pro svou oblibu můžeme nyní nabídnout i Vám.

 

Hmotnost 12 kg